Plavání dětí 3 - 6 let

Ve věku 3-6 let můžeme už mluvit o plavecké výuce, které se říká přípravná. Děti jsou v bazénu stále v doprovodu jednoho z rodičů, výuka probíhá ve skupinkách po 5. U dětí hlídáme správné zvládnutí základních plaveckých dovedností, vždy však s příhlédnutím k věku a plaveckým zkušenostem dítětě.

Mezi základní plavecké dovednosti řadíme splývavé polohy na břiše i zádech, prohloubený výdech do vody, orientace pod hladinou při potopení celého těla, samostatný skok a postupný rozvoj prvků plaveckých způsobů.

Ve 3 letech se u dětí často setkáváme s obdobím vzdoru, což se odráží i v plavecké výuce. Stejně jako u období stagnace v cca. 1,5 roce věku dítěte se doporučuje hlavně trpělivost a klid rodiče (snadno se to píše, hůř plní :) ). Důležité je dítě motivovat a hodně chválit.

 

Předškolní věk (5-6 let)

V tomto věku se už jednoznačně snažíme o výuku plaveckých dovedností, samozřejmě formou hry se spoustou barevných plaveckých pomůcek a hraček. Děti jsou v maximálně 10-členných skupinkách ve vodě bez doprovodu rodičů, ti jsou v blízkosti bazénu a neměli by příliš zasahovat do výuky. Je na instruktorovi, aby v případě, že u dítěte uvidí potřebu pomoci dospělého, rodiče vyzval ke vstupu do bazénu. Je proto dobré, aby rodiče alespoň v několika prvních lekcích byli připraveni na vstup do bazénu, v plavkách a osprchovaní.

 

Ceny, termíny

Fotogalerie: Plavání dětí od 3 do 6 let